з ПН по ПТ: з 9.00 до 19.00

м. Львів, вул. В. Великого, 18 оф. 21

02 жовтня
Назад
Разновидности схем гребенок

Навіщо потрібна і як влаштована гребінка для теплої підлоги

Тепла водяна підлога, в схемі якого теплоносій підігрівається газом, твердим паливом або електрикою, працює набагато ефективніше, ніж звичайні системи опалення на радіаторах або конвекторах, тому подібна систему опалення домовласники стали частіше використовувати в облаштуванні будинку.

Рівномірний розподіл теплової енергії, максимальне охоплення всього об’єму приміщення теплими потоками повітря, економність і безпека – це основні переваги «теплих підлог». Гребінка для теплої підлоги при монтажі схеми допомагає простіше реалізувати всі ці переваги, так як сама назва «гребінка» має на увазі паралельне підключення водяних контурів через колектор. Кожне приміщення з змонтованою теплою підлогою представляє собою автономний замкнутий контур, а управління та гарячої води по контурах здійснює саме гребінка теплої підлоги.

Схема з’єднань труб контурів така: при прокладці ПВХ труб по підлозі (зазвичай в бетонному стягуванні або за спеціальними плитам – підкладці з пінополістиролу, пробки або ОСП) кінці трас направляють в одне місце, в якому підключаються до гребінки – розподільно-змішувальному вузла. Призначення гребінки:

  1. Знижувати температуру теплої води до прийнятної: ≤ 45С, так як котел прогріває теплоносій сильніше. Ходити ж по занадто гарячого підлозі не тільки некомфортно, але і небезпечно;
  2. Підтримувати задану температуру в приміщенні регулюванням руху теплоносія в контурі.

1

Різновиди схем гребінок

Різновиди схем гребінок

Складається гребінка для теплих підлог з таких же двох колекторів, як і в схемах звичайного радіаторного опалення. Теплоносій підводиться до патрубків гребінки від основної теплотраси – від котла.

Витрата води в контурах регулюється клапанами вручну або вбудовується автоматикою, наприклад, клапанами на сервоприводах. Контроль витрат теплоносія здійснюється за допомогою спеціальних колб витратомірів.

В схему будь-якого теплого статі обов’язково включається циркуляційний тепловий насос, призначений для прокачування (циркуляції) теплоносія по всіх контурах: під дією гравітації гаряча вода в трубах контурів переміщатися не буде, так як немає необхідного ухилу магістралі.

Як працює гребінка для теплої підлоги

  1. Нагрітий теплоносій з котла під тиском, утвореному насосом, подається в контури;
  2. Температуру води в трубах контурів контролює датчик 3-х ходового клапана, і при зниженні температури до заданого рівня в контур знову подмешивается більш гарячий теплоносій з котла;
  3. При подальшому збільшенні температури розподільна гребінка опалення реагує перекриванням теплотраси за допомогою 3-х ходового клапана.

В контур вбудовуються повітрявідведення для запобігання утворення рощення появи повітряних пробок, а при необхідності ремонту або профілактичних робіт слив теплоносія відбувається через спеціальну запірну арматуру – зливні вентилі.

2 Принцип роботи гребінки
Принцип роботи гребінки

Монтаж гребінки

Збирання гребінки для теплої підлоги своїми руками передбачає наявність мінімального набору слюсарних інструментів і таких же мінімальних навичок роботи з сантехнічними приладами. Завдання полегшується тим, що монтаж теплої підлоги у Львові проводиться за схемою, яка прикладається до комплекту колектора. Сам вузол колектора виготовляється з нержавійки, латуні або інших кольорових сплавів, або з поліамідних полімерів.

Саморобна гребінка нічим не відрізняється від заводської в плані повноцінності функціонування, надійності і зовнішнього вигляду: всі вузли і деталі для зборки такої конструкції уніфіковані, тому зібраний своїми руками колектор буде виконувати свої функції так само якісно. Різниця між заводським і саморобним пристроєм & ndash; тільки у вартості.

З перерахованих вище матеріалів самим недорогим буде пластик, і колектор з ППР-труб зібрати навіть простіше, ніж з металевих труб і фітингів потрібен лише спеціальний паяльник. Схема складається заздалегідь, виходячи з кількості контурів теплої підлоги, а потім, згідно зі схемою, збирається гребінка і кріпиться до стіни або в спеціальній шафі. Необхідно передбачити місце для монтажу супутніх елементів обв’язки & ndash; циркуляційного насоса, клапанів, запірної арматури, і т.д .. Окремим пунктом витрат при складанні гребінки своїми руками йтимуть витратомір і клапана.

3 Саморобні гребінки
Саморобні гребінки

Регулювання гребінки

Будь-яка гребінка на теплу підлогу зобов’язана забезпечувати комфортну температуру в приміщеннях, що обігріваються, тому распредузел необхідно відрегулювати перед початком роботи. Регулювання вимагає контролю змін витрати теплоносія і його температури.

Контролювати і регулювати витрати рідини необхідно 3-х ходовим клапаном вручну або за допомогою виносного термостата, який кріпиться до корпусу колектора. При складанні схеми гребінки заздалегідь прораховується передбачуваний витрата теплоносія, тому обертанням ковпачка клапана на кожному контурі можна домогтися потрібних розрахункових параметрів.

4 Схема саморобної або заводський гребінки
Схема саморобної або заводський гребінки

Автоматичне регулювання витрати і температури реалізується установкою сервоприводів. Ці двигуни дистанційно пов’язані з термостатами, встановленими в опалювальних кімнатах. Гребінка, обладнана тепловим насосом, повинна подавати в контури теплої підлоги таку кількість теплоносія, яке забезпечило б якісний обігрів кімнати, і цим процесом керуватимуть серводвигуни, змонтовані на відводах труб.

Висновки

При реалізації схеми теплої підлоги на заводському або саморобному колекторі автоматична система управління гребінкою набагато краще, так як дозволяє забезпечити ефективність тепловіддачі теплотраси. Інерційність подібної схеми нівелюється її дешевизною і надійністю.