з ПН по ПТ: з 9.00 до 19.00

м. Львів, вул. В. Великого, 18 оф. 21

21 жовтня
Назад
Теплый пол в доме

За скільки часу нагрівається тепла підлога

Теплі підлоги користуються великою популярністю у майстрів і звичайних споживачів, оскільки таке технічне рішення дозволяє рівномірно і швидко прогрівати приміщення, підтримувати комфортну для людини температуру. При виборі певної моделі слід враховувати найважливіший критерій – за скільки часу нагрівається тепла підлога – водяна, кабельна, ІЧ. Саме цьому присвячений огляд, оскільки на швидкість прогрівання впливають кілька факторів.

система «тепла підлога»

Прогрів системи при першому запуску

Підлоговий обігрів, найчастіше, застосовується для доповнення до основного джерела тепла. Для нагріву підлоги потрібно від 10 хвилин до 2 годин.

Якщо говорити про термін, за який прогрівається система, основний критерій – температура води, яка подається в систему.

Водяна тепла підлога

Важливо! Максимально допустимий нагрів води – +55 градусів, при такому значенні повітря прогрівається до +30 градусів.

Перш ніж перейти до головного питання про час нагрівання системи, необхідно розібратися в її пристрої.

Джерелом тепла можуть бути:

 • труби, де курсує гаряча вода;
 • електричні мати, кабель.

Важливо! Устаткування монтується на етапі виготовлення стяжки, а також перед укладанням останнього шару – підлогового покриття.

Необхідно врахувати – монтування системи після закінчення ремонтних робіт вимагає дорого демонтажу і повного переобладнання системи опалення. Таким чином, питання установки обладнання слід вирішувати на етапі ремонтних робіт.

Оптимальна температура

При монтуванні обладнання важливо домогтися рівномірного розподілу теплового потоку в кімнаті. Це дозволить скоротити енергоспоживання, вирішити питання швидкості нагріву плитки.

Необхідно, щоб температура внизу кімнати була вище, ніж температура у верхній частині кімнати. Якщо встановити температурні параметри, нижче на кілька градусів, витрати на оплату енергоресурсів знизяться на 10%. Коли температурний режим збільшується на кілька градусів, система автоматично зменшує обсяг поставленого тепла на 40%.

Принцип дії теплої підлоги

Період нагріву визначається декількома факторами:

 • потужність кабелю;
 • наявність теплоізоляції під шаром стяжки.

Необхідно розуміти, що при першому запуску система прогрівається поетапно – спочатку нагріваються труби. На це потрібно кілька годин в залежності від температури води, розміру шару стяжки, потужності стяжки. Повітря в приміщенні нагрівається в останню чергу, для цього буде потрібно близько двох десятків годин.

Щоб система працювала чітко, без збоїв, необхідно забезпечити технічно грамотний перший запуск:

 • продути систему;
 • відрегулювати установку;
 • прибрати з системи повітря, його наявність заблокує прогрів.

запуск системи

Важливо! Регулюючі клапани й витратоміри забезпечують рівномірний прогрів приміщення, при цьому скорочується час нагрівання. Чверть години буде потрібно для прогріву повітря при товщині стяжки 50 мм, потужності системи 150 Вт / м2.

Деякі користувачі збільшують температуру води до +55 градусів, щоб скоротити час нагріву. Таке рішення призводить до протилежного ефекту. Тепла підлога оснащений датчиками, які захищають від перегріву, таким чином, відповідно, щоб опалювати приміщення, система відключається. Крім цього, при постійному перегрів може постраждати підлогове покриття.

Важливо! Температура вище +60 градусів призведе до розтріскування стяжки.

Схема теплої підлоги

При першому запуску нагрів триває 12-36 годин, температура вода при цьому досягає +90 градусів. Потім воду охолоджують до +70 градусів. Коли система не прогрівається, слід шукати можливу причину в технічно неправильному монтажі. Найімовірніше, обладнання підключили, коли стяжка ще не застигла.

Прогрів системи при першому запуску:

 • 15 хвилин – стільки доведеться почекати власникам інфрачервоної системи, яка вмонтована безпосередньо під тонке фінішне покриття, але при швидкому нагріванні приміщення швидко остигає;
 • 30-60 хвилин – такий час потрібно для прогріву ІЧ підлоги, яка встановлена під щільне покриття;
 • 1-3 години – стільки прогрівається підлога, встановлена під керамічною плиткою на спеціальний клей, спочатку гріється клейовий склад, потім кераміка, а потім – повітря;
 • 3-15 годин – за такий період часу прогрівається електричний кабель, вмонтований під стяжку шаром від 3 до 5 см, при повільному нагріванні повітря також повільно остигає.

Різновиди теплої підлоги

Теплі підлоги бувають наступних видів:

 • водяні,
 • електричні або кабельні;
 • плівкові або ІЧ.

Водяні

Система виконана з труби, які прокладені в кімнаті, і підключаються до опалювального котла. В ході експлуатації котел подає в установлені труби гарячу воду, в результаті система нагрівається.

Важливо! Труби використовуються з різних матеріалів – поліуретану, міді, поліетилену, металопластику. Затверджений теплотехнічними розрахунками діаметр труб – 16 мм.

Система водяного пола

 • Найбільш популярні – вироби з поліетилена.
 • Поліуретанові вироби складні в роботі, так як вимагають сварки.
 • Мідні вироби мають кращі експлуатаційні параметри, але вони дорогі.

Труби ховаються цементним стягуванням, тому швидкість прогрівання багато в чому визначається товщиною шару стяжки. Фахівці рекомендують планувати контур довжиною не більше 70 м, якщо діаметр труб складає 16 мм, а стяжка – 50 мм.

Монтаж теплої підлоги у Львові краще довірити фахівцям. Якщо хочете робити тепла підлога самостійно, обов’язково ознайомтеся з інструкцією – як зробити водяну теплу підлогу.

Електрична або кабельна тепла підлога

Кабель укладають змійкою або спіраллю. Спіральний метод укладання використовується на площі менше 20 м2, якщо приміщення більше, застосовують спосіб укладання змійкою.

Електрична тепла підлога

Електричний підлогу прогрівається досить швидко, відповідно, швидко починає прогрівати повітря. Якщо збільшити товщину стяжки до 7 см, система буде довше прогріватися і довше зберігати тепло, відповідно, комфортна температура буде підтримуватися максимально довго. Однак такий метод обігріву вимагає великих витрат електроенергії.

Важливо! Скоротити шар прогріву теплої підлоги майстри рекомендують наступним чином – укладати керамічну плитку на кабель, оброблений бітумною мастикою.

ІЧ тепла підлога

Це полімерна плівка, в яку вмонтована сітка з електродів. Коли до електродів надходить електричний струм, вони нагріваються.

Інфрачервона тепла підлога

Час прогріву визначається наступними критеріями:

 • площа приміщення; технічні властивості системи;
 • метод укладання;
 • схема підключення.

Інфрачервоні підлоги відрізняються досить швидкої і легкої схемою монтування, їх можна укладати практично під всі підлогові покриття, єдиний виняток – плитка з кераміки.

Укладання ІЧ підлоги

Приклад укладання ІК статі під паркет або ламінат:

 • на підготовлену основу вистилають поліетиленову пароізоляцію;
 • зверху укладають пароізоляцію з пінопласту або поліуретану;
 • додатково теплоізоляцію обробляють мастикою на основі бітуму, зверху мастики вистилають фольгу (відбиває поверхня повинна бути спрямована назовні);
 • зверху укладають інфрачервону плівку на попередньо викладену підкладку, для з’єднання фрагментів використовують спеціальні кліпси;
 • встановлюють датчик температур;
 • інфрачервону систему підключають до електромережі за допомогою спеціального блоку управління, основні параметри роботи системи відображаються на дисплеї;
 • обов’язково проводять контрольний запуск системи і при необхідності усувають неполадки;
 • зверху інфрачервоної плівки монтують підкладку;
 • поверх підкладки монтують паркет або ламінат.

Тепла підлога в будинку

Чому фахівці роблять акцент на час нагрівання саме при першому включенні? Справа в тому, що важливо прогріти систему до необхідно температурного рівня. Потім досить підтримувати систему на мінімально необхідній позначці.

Таким чином, якщо буде потрібно підвищити температуру повітря в приміщенні, часу для цього буде необхідно набагато менше. При першому запуску система повинна подолати інертність стяжки, а також підлогового покриття. З подібною проблемою не стикаються інфрачервоні теплі підлоги.