з ПН по ПТ: з 9.00 до 19.00

м. Львів, вул. В. Великого, 18 оф. 21

04 червня
Назад
Система «теплый пол»

Яку теплу підлогу краще вибрати – 12 основних характеристик

Отже, з чого почати монтаж теплої підлоги? На першому етапі слід вибрати – яку теплу підлогу для конкретних експлуатаційних характеристик краще вибрати? Сьогодні подібні конструкції набирають популярність через ефективність та економічность.

Проте, щоб готова конструкція прослужила довго і без збоїв, необхідно не тільки зробити правильний вибір, але також технічно грамотно укласти його і поєднати з покриттям фінішним покриттям в приміщенні.

Важливо! Теплотехнічні роботи починаються з підготовки проекту, де необхідно вказати – площа підігрівається зони, використовуваний тип підігріву, підібране фінішне покриття.

Яку теплу підлогу вибрати

Які краще підібрати теплі підлоги – класифікація систем опалення

Головний критерій класифікації – використовуваний нагрівальний елемент:

 • водяна система – нагрівання забезпечує гаряча вода;
 • плівковий – інфрачервоний нагрів;
 • електричний – нагрівання забезпечують кабелі різної потужності.

Виды теплых полов

Водяна підлога

У даній системі теплоносій – вода (антифриз), він циркулює по системі трубопроводу. Кожен контур має трубу, яка підключається до теплового насосу або котлу. Дана система визнана найефективнішою, однак, в квартирах багатоповерхових будинках її застосовувати заборонено.

Інфрачервона підлога

Де є можливість підключити нагрівальну систему до електричної мережі, рекомендують використовувати інфрачервону систему, вона підходить для багатоквартирних будинків.

Електричний підлогу застосовують тільки в тому випадку, коли немає технічної можливості підключити водяний або плівковий (інфрачервоний) підлогу.

Які теплі підлоги для будинку і офісу краще вибрати – порівняльні характеристики

Кожна система обігріву має певні переваги і недоліки. Ми підібрали 12 основних критеріїв, за якими прийнято порівнювати теплі підлоги.

Монтаж

Найскладніший метод – монтаж водяної системи опалення. Роботи проводяться в кілька етапів:

 • прокладка і підключення труб;
 • стяжка.

Якщо труби будуть прокладені неправильно і протікають, єдиний спосіб усунути проблему – розкрити стяжку.

Важливо! Вивчаючи питання – як зробити водяну теплу підлогу самостійно – особливу увагу приділіть схемою прокладання труб.

Укладання електричної підлоги своїми руками також потребують певних будівельних робіт, пов’язаних з стяжкою.

Укладка теплого пола

Найпростіше укласти плівковий теплу підлогу. Устаткування розкладають на підготовлену основу, фіксують і накривають фінішним покриттям.

Довговічність, термін експлуатації

Найтриваліший термін експлуатації у водяної системи – до 50 років. Електрична, плівкова системи розраховані на 10-15 років служби.

Надійність

Найнадійнішими серед трьох категорій теплих підлог визнані водяні – майже 99% систем відпрацьовують заявлений період і не вимагають ремонту.

Надійність електричних підлог становить 70%, а інфрачервоних – всього 40% і це основний недолік плівкових систем.

Можливість ремонту і заміни нагрівальних елементів

Саме ремонтопридатність – головний недолік водяних теплих підлог, оскільки для заміни нагрівального елементу (всього контуру) буде потрібно зняти підлогове покриття, стяжку.

Важливо! Якщо в будинку водяна тепла підлога, не рекомендується бурити підлогу перфоратором.

Електричні теплі підлоги також досить складно ремонтувати. Перш за все, це пов’язано з пошуком обриву кабелю, для цього необхідне спеціальне обладнання.

Ремонт теплого пола

Легше і швидше за все ремонтуються інфрачервоні підлоги, потрібно всього лише зняти підлогове покриття і замінити що вийшов з ладу елемент.

Період нагріву і охолодження

Найдовше нагрівається водяна підлога, якщо перед включенням приміщення було повністю тепле, для його прогріву буде потрібно не менше двох годин. Остигає система обігріву також повільно – навіть при вимкненому котлі труби віддають накопичене тепло.

Важливо! Максимальна показники ефективність теплої підлоги проявляються за умови, що система не вимикається надовго і працює постійно. Необхідно один раз прогріти приміщення, а потім підтримувати необхідну для даного приміщення температуру.

Щоб збільшити ефективність водяній нагрівальної системи, необхідно утеплити підставу. Мінімальна товщина утеплювача відповідно до європейських стандартів становить 80 мм, але найчастіше планування багатоквартирних будинків не дозволяє використовувати матеріал товщі 50 мм. Якщо в будинку, яке вже введено в експлуатації, змінити планування немає можливості, то питання проектування теплої підлоги в котеджі необхідно вирішувати на етапі будівництва і закладати необхідну висоту стель і прорізів дверей.

Швидше за все нагрівається інфрачервона підлога, якщо підлогове покриття тонке. Вже через 5-7 хвилин в приміщенні буде досить тепло. Однак швидке нагрівання одночасно є і недоліком плівкового статі, оскільки він також швидко остигає. Відповідно, така система опалення підійде для приміщень, де немає необхідності в постійному обігріві, наприклад, для лоджії.

Що стосується електричної теплої підлоги, його рекомендується не вимикати, в такому режимі роботи «нон-стоп» конструкція прослужить набагато довше. Якщо систему часто включати і вимикати, кабелі швидше вигорають і виходять з ладу.

Економічність (від мінімального показника до максимального)

Найбільш економічно вигідна система – водяна підлога. Навіть за умови використання насосного обладнання витрати на електрику аналогічні витрати електроенергії від лампочки в 60 Вт.

Наступне місце в рейтингу інфрачервона тепла підлога. Витрата електрики становить в середньому 150 Вт / год, таким чином, для обігріву приміщення площею 20 м2 необхідно 3 кВт / год.

Електричний підлогу споживає електроенергії стільки ж, скільки плівковий підлогу – 150 Вт / год.

Сумісність з покриттям підлоги

Коркові покриття не сумісні з будь-яким видом теплої підлоги через недостатню теплопровідності. Є універсальні покриття, сумісні з водяною, електричної системами, – плитка, ламінат, лінолеум і навіть ковролін. Оскільки тепла підлога укладається під стяжку, він не заподіє шкоди чистового покриття.

Совместимость с напольным покрытием

Важливо! Яку теплу підлогу краще підібрати для монтажу під плитку? Кераміка прекрасно сусідить з водяними, електричними опалювальними системами.

Інфрачервона підлога не сумісний з:

 • Плиткою з кераміки – плівка опалювальної системи не приклеюється до плитки, відповідно, домогтися міцного зчеплення неможливо;
 • Ламінатом – в складі підлогового покриття є металеві елементи, які взаємодіють з інфрачервоними хвилями, як посуд з металу в мікрохвильовій печі.

Для вологих приміщень вибирають водяний, електричний підлогу. Для ванни, туалету або душовою категорично заборонений інфрачервоний підлогу. Це пов’язано з тим, що в інфрачервоній системі підведення електрики знаходиться у відкритому доступі, що заборонено з техніки безпеки в приміщеннях з високою вологістю.

На сьогоднішній день ламінат входить до списку найбільш популярних підлогових покриттів, відповідно, багатьох цікавить – який вибрати тепла підлога для монтажу під ламінат? Залежно від призначення приміщення можна підібрати водяну, електричну конструкцію.

Важливо! Будь тепла підлога проектують так, щоб над ним не було меблів. Це негативно відбивається на ефективності обігріву приміщення, а в разі з інфрачервоною системою – меблі деформується і приходить в непридатність через постійне нагрівання хвилями.

Законність використання

У випадку з електричними, плівковими статями ніяких обмежень в плані законодавчих актів та інструкцій немає. Для установки водяної системи опалення у Львові буде потрібно дозвіл багатьох державних інстанцій. Таким чином, підлога з рідким теплоносієм укладають переважно в приватних котеджах, на дачах, а в багатоповерхових будівлях застосовують електричну, інфрачервону опалювальну систему.

Рівень шуму

Електричний і водяні підлоги працюють безшумно, незначні перешкоди з’являються, якщо в систему потрапляє повітря. Щоб позбутися від стороннього шуму, досить стравити повітря. Також джерелом шуму є насос, через це обладнання монтують подалі від житлових приміщень. Важливо забезпечити доступ до насоса, щоб в разі поломки швидко її усунути.

Система «теплый пол»

Розцінки

Вартість – водяного, електричного, плівкового обігріву – обійдеться від 11 $ до 15 $ за м2.

Важливо! У цю ціну не входить стяжка.

Підводимо підсумки – який тепла підлога краще вибрати електричний, інфрачервоний або водяний

 1. Монтаж теплої підлоги необхідно починати з підготовки проекту, де слід врахувати такі моменти, як розташування теплоносія, призначення приміщення і специфіку експлуатації.
 2. За сумою всіх параметрів кращим вважається водяна тепла підлога, але цей варіант підходить тільки для котеджів, в багатоповерхових будинках його використовувати не можна.
 3. Друге місце рейтингу займає плівковий підлогу. Універсальна система обігріву, обмеження є, але вони незначні – приміщення з високою вологістю, крім цього, інфрачервона підлога не можна укладати під керамічну плитку.
 4. Всі розглянуті теплі підлоги безпечні і не шкодять здоров’ю.
 5. Щоб система обігріву працювала чітко і злагоджено, монтаж теплої підлоги у Львові необхідно довірити фахівцям.