з ПН по ПТ: з 9.00 до 19.00

м. Львів, вул. В. Великого, 18 оф. 21

29 грудня
Назад
Як встановити туалет

Як правильно встановити унітаз своїми руками: покрокова інструкція

Ремонт санвузла не обходиться без заміни унітазу. Цю процедуру цілком можна виконати самостійно. Установка унітазу своїми руками не вимагає глибоких технічних знань і багаторічного досвіду. Досить наявності необхідного інструменту, акуратності і елементарних слюсарних навичок.

Матеріали та інструменти

Незалежно від типу виконання і моделі унітазу, вироби поставляються в комплекті, що включає в себе необхідні гайки, болти і прокладки. Якщо ви знаєте як правильно встановити унітаз, вам не знадобиться герметик або інші матеріали. Єдине що варто купити – гнучкий шланг для підключення зливного бачка до водопроводу.

Це виріб втрачає свої властивості в процесі експлуатації, а якщо його  потривожити, ймовірність витоку збільшується на порядок. Економія на шлангу може привести до величезних збитків в результаті  потопу. Тому постарайтеся взяти надійну деталь від перевіреного виробника.

Якщо вхід каналізаційної труби знаходиться на відділенні від зливу унітазу, потрібно купити гофровану трубу відповідного діаметру. Інакше досить лише гумового ущільнювача.
ключ для монтажа туалету

Для монтажу унітазу знадобляться наступні ключі:

  • ріжковий або розвідний для затягування гайки на шлангу, що подає холодну воду;
  • торцевий або накидний для затягування болтів, що кріплять унітаз до підлоги.

Обов’язково роздобудьте перфоратор, який дозволить зробити отвори для установки болтів кріплення. Не слід кріпити унітаз до бетонної підлоги за допомогою епоксидного клею, рідких цвяхів або розчину. Це сильно ускладнить його монтаж і ви не зможете відремонтувати покриття в туалеті без заміни сантехнічного приладу.

Якщо у вас немає перфоратора, не варто купувати дорогий інструмент заради єдиного використання. Візьміть його у друзів або зверніться за допомогою до професіоналів. Ціни на монтаж унітазу у Львові набагато нижче, ніж вартість якісного перфоратора.

Роботи діляться на два етапи: монтаж і підключення унітазу і зливного бачка. Давайте розглянемо їх в тій послідовності, в якій вони виконуються.

Встановлення унітазу

Встановлення унітазу

Перед тим як поставити унітаз необхідно завершити оздоблювальні роботи. Укладання підлогової плитки виконується перед монтажем сантехніки.

Всі сучасні моделі унітазів кріпляться до підлоги за допомогою анкерів або шурупів з дюбелями. Для цього треба правильно розмітити і просвердлити отвори відповідного діаметру.

У магазинах можна зустріти три моделі сантехніки для туалету, що відрізняються напрямком випуску:

  • горизонтальний (паралельні підлозі);
  • вертикальний;
  • косий (під кутом 30-40 градусів)

Купуйте прилади, тип випуску яких відповідає розташуванню входу каналізаційної труби. Інакше його неможливо буде поставити без проведення серйозної реконструкції

Вертикальний злив

У даній моделі сифон і патрубок, розташовані в чаші, спрямовані вертикально вниз. Перевага моделі в тому, що її зручно розташовувати під будь-яким кутом до стіни. Монтаж здійснюється наступним чином:

  • виконати розмітку;
  • встановити гвинтовий фланець з фіксатором;
  • підключити каналізаційну трубу до отвору у фланці;
  • встановити унітаз на фланець, провернув його так, щоб він надійно зафіксувався.

При цьому кільце ущільнювача між патрубком і трубою каналізації надійно герметизує стик.

Горизонтальний випуск

Горизонтальний випуск
Ця конструкція зливу поширена в багатоквартирних будинках. Унітаз кріпиться гвинтами або анкерами до підлоги, а стик відведення зі входом каналізації герметизується ущільнювальної манжетою (кільцем). Якщо труба знаходиться на відстані від труби випуску, необхідно використовувати спеціальний гофрований шланг. Він же дозволяє злегка змінити положення унітазу щодо стіни. При кріпленні приладу до підлоги важливо не перестаратися. Інакше крихкий матеріал може тріснути.

Косий випуск

Косий випуск
Цей різновид, як і прилади з горизонтальним відведенням, кріпляться безпосередньо до підлоги. Вихідна труба вставляється в каналізаційну і ущільнюється кільцем. Якщо унітаз розташовується на відстані, для стику потрібно використовувати гофру.

Стики каналізації з гофрою і виходом унітазу не потребують обробці герметиком. Іноді система може бути виконана зі старих чавунних труб, покритих зсередини іржею. Тоді перед установкою ущільнювачів потрібно зачистити поверхню. Інакше герметичності домогтися не вдасться.

Підключення зливного бачка

Підключення зливного бачка
Для кріплення зливного бачка на частіше використовуються болти з шайбами ​​і конусними ущільнювачами. З’єднання затягується за допомогою пластикових або (рідше) металевих гайок з “крильцями”.

Єдина складність під час установки – точно поєднати отвори і правильно поставити прокладку ущільнювача. З’єднання бачка з виходом водопровідної труби виконується за допомогою гнучкого шланга з пластиковими або сталевими гайками. Стики герметизуються за рахунок гумових ущільнювачів, які притискаються при затягуванні гайок.

З’єднання потрібно затягувати акуратно, щоб не зірвати різьбу на пластиковому виході бачка. На трубу подачі холодної води слід встановити відтинає кран. Він дозволить легко перекрити воду на час заміни, ремонту та обслуговування запірної арматури.

Тепер ви знаєте як встановити унітаз, не вдаючись до послуг сантехніка. Залишилося тільки озброїтися ключами і перфоратором.