з ПН по ПТ: з 9.00 до 19.00

м. Львів, вул. В. Великого, 18 оф. 21

04 березня
Назад
закрытый и открытый

Як вибрати газовий котел для опалення приватного будинку

Надійні та економічні газові котли залишаються найпопулярнішою системою опалення в приватних будинках. Тому виробники поставляють на ринок десятки моделей котлів, серед яких непросто зорієнтуватися навіть професіоналу. Ми розповімо про те як вибрати газовий котел для приватних будинків, невеликих офісів або квартир.

Основні параметри

Не знаєте як вибрати котел для будинку, газовий або комбінований? Визначтеся з ключовими характеристиками опалювальних пристроїв:

  • потужність;
  • кількість виходів;
  • площа опалення;
  • тип горіння;
  • спосіб складання і монтажу.

Ці параметри визначають ціну, продуктивність і особливості монтажу агрегату. Тому вивчіть ринок і підберіть кілька моделей, схожих за вартістю і параметрами, з яких можна буде вибирати. Порадьтеся з тими, хто знає як потрібно вибирати газові котли. Немає таких знайомих? Звертайтеся до професіоналів. Вони допоможуть вибрати пристрій і при необхідності виконають монтаж газового котла у Львові.

При виборі пристрою потрібно врахувати потребу в гарячій воді. Потім потрібно вибрати спосіб її підігріву – газом або електрикою. Лише після цього треба вирішувати, який вибрати газовий котел: двоконтурний або одноконтурний. Давайте розберемося, чим відрізняються ці пристрої.

Кількість контурів водонагріву

Цей показник визначає можливості застосувань котла. Агрегати з одним контуром водонагріву призначені для водяного опалення приватних будинків, офісів або квартир. Вони коштують дешевше двоконтурних, але не можуть одночасно підігрівати воду для побутових потреб.

Єдиний спосіб отримати від одноконтурного агрегату ще й гарячу воду для кухні та ванни – підключити до нього бойлер непрямого нагріву. Однак в цьому випадку не гарантована стабільна робота агрегату. Потрібно враховувати, що бойлер непрямого нагріву працює лише при включеній системі опалення. Тому тим хто хоче круглий рік користуватися гарячою водою з крана, не залишається нічого іншого, як вибрати сучасний двоконтурний газовий котел для будинку або поставити електробойлер.

Переваги одноконтурних котлів – низька ціна, простота ремонту і обслуговування.

У двоконтурних системах є два теплообмінника. Перший підігріває теплоносій для опалення, другий – воду, яка надходить до кранів на кухні і ванній. Температура в кожному з контурів встановлюється автоматично. Такий котел цілий рік забезпечує гарячою водою домогосподарство без підключення додаткового водогрійного обладнання. Однак коштує він дорожче і при виході з ладу одного з контурів доведеться міняти пристрій в зборі.

Підлогові і настінні котли

Стаціонарні котли мають велику масу і обладнуються атмосферної або надувним пальником. Їх переваги – довговічність і відсутність обмежень по потужності нагріву. Такі агрегати можуть використовуватися для опалення приміщень з площею понад 350 метрів квадратних. Однак вони займають додаткове місце, відрізняються складністю монтажу і вимагають проведення попередніх запусків перед початком експлуатації.

Асортимент настінних (навісних) котлів набагато ширше. Вони не займають багато місця і легко вбудовуються в будь-яку чинну систему. Підключати їх простіше і дешевше, ніж важкі підлогові агрегати.

Як правильно вибрати газовий котел опалення? Визначтеся з місцем розміщення. Якщо ви не готові виділити під водонагрівач окрему котельню або велику площу в іншому корисному приміщенні, купуйте навісний апарат. Підлоговий стане в нагоді для опалення великих будинків, офісів або магазинів.

Камера згоряння

Розрізняють закриті і відкриті камери згоряння. Повітря в відкриту пальник надходить з приміщення, а продукти горіння відводяться через димохід. Відсутність примусової системи відводу газів ускладнює монтаж нагрівачів цього типу. Однак головний їх недолік полягає в тому, що при порушенні роботи системи вентиляції можливе отруєння чадним газом. Зате агрегати з простою конструкцією камери коштують дешевше і відрізняються простотою обслуговування.

Закрита камера повністю відокремлена від повітря кімнати. Кисень для горіння подається з вулиці і туди ж відводяться продукти згоряння. Подача повітря і газовідвід здійснюється електровентилятором. Використання котлів з закритими камерами дозволяє надійно убезпечити приміщення від чадного газу.

Димовідвід

Розповідаючи про те, як вибрати газовий котел для будинку, не можна не згадати про систему газовідводу. Особливо це актуально для пристроїв з відкритими камерами згоряння. Їм потрібні димова труба, яка забезпечить хорошу тягу. Апарати із закритою камерою використовують коаксіальну систему з пари труб, одна з яких вкладена в іншу. У цьому випадку досить просто вивести трубу назовні. Наявність тяги тут не має ніякого значення: подачею і відведенням газів впорається вентилятор.

Енергозалежність

Автономні газові котли оснащені відкритими камерами згоряння і не мають циркуляційних насосів. Для своєї роботи вони не вимагають електроенергії, проте відрізняються меншим ККД і не можуть обслуговувати різнорівневу систему опалення.

Економічні і функціональні енергозалежні котли мають електричний розпал та циркуляційний насос. Зазвичай вони обладнані закритою камерою згоряння з електровентилятором. Щоб забезпечити їх роботу в періоди відсутності електропостачання потрібно купити джерело безперебійного живлення або автономний електрогенератор.

Незалежно від обраного типу котла, слід звернути увагу на його основну характеристику – потужність. Якщо її недостатньо, то його неможливо буде забезпечити комфортний мікроклімат в будинку.